Про зміни до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення»

Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації інформує, що 14 березня 2018 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 238,( набрала чинності з 07.04.2018) якою запроваджено нову редакцію «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» ( далі-Порядок ). щодо змін до Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 321.

Уряд вніс зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, якими передбачено впровадження нової системи забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, що передбачає зміну порядку перерахування коштів підприємствам, які виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю; запровадження оплати підприємству “за фактом”; покращення процесу забезпечення особи ТЗР шляхом реалізації визначеного законом права на вибір виробу, отримання виробу в чітко встановлений термін та забезпечення соціального супроводу людини, що користується ТЗР; компенсація за бажанням особи з деяких засобів реабілітації; зменшення часу в процесі  забезпечення ТЗР особи.

До технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників виплачується компенсація, належать:

-допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
-спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
-протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
-друге крісло колісне.

Забезпечення протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними на нижні кінцівки та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками (далі — тристоронній договір).

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг з післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.

Договори, у тому числі тристоронні, укладаються за місцем проживання/перебування особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або її законних представників, за місцем проходження реабілітації.

Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники обирають підприємство і повідомляють відповідний орган соціального захисту населення про вибір такого підприємства. Далі забезпечення здійснюється згідно Порядку.

За більш детальною інформацією необхідно звертатись до управління  соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації за адресою: м.Канів вул. О.Кошового, 2 тел.32049.