Профілактика виробничого травматизму

Канівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області та Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації повідомляють:

За 12 місяців 2018 року на підприємствах району сталося 4 нещасних випадка (НВ), в тому числі 1 випадок зі смертельним наслідком, 1 випадок смерті на виробництві.

В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість нещасних випадків зменшилась на 20% (з 5 до 4), кількість травмованих зменшилась на 20% (з 5 до 4), кількість смертельно травмованих зменшилась в два рази (з 2 до 1). Професійні захворювання відсутні. Серед травмованих: чоловіків – 3 (75%), жінок – 1 (25%).

Розподіл нещасних випадків відповідно виду економічної діяльності:

• 75% (3) випадків – сільське господарство, в 2017 – 100% (5) випадків;
  • 25% (1) випадків – в закладах охорони здоров’я, в 2017 році – 0 випадків.

Аналіз розподілу нещасних випадків відповідно виду економічної діяльності свідчить, що відбулося зменшення рівня виробничого травматизму в сільському господарстві (з 5 до 3), збільшення рівня відбулося в закладах охорони здоров’я (з 0 до 1).

Основними причинами нещасних випадків, як і в попередніх періодах, є організаційні, які складають 75% (3) від загальної кількості розслідуваних, 25% (1 НВ) – технічна причина.

З організаційних причин 3 нещасні випадки сталися внаслідок порушення трудової і виробничої дисципліни, у т.ч. всі 3 – невиконання вимог інструкції з охорони праці.

Вид події, що призвела до нещасного випадку в 2018 році:

• 25% (1) – падіння потерпілого під час пересування;
  • 25% (1) – дія рухомих і таких, що обертаються деталей обладнання, машин і механізмів;
  • 25% (1) – дія предметів, що розлітаються внаслідок вибуху;
  • 25% (1) – незадовільний стан здоров’я.

Нещасні випадки сталися на:

• ТОВ «Пономар» – 2 НВ, в т.ч. 1 зі смертельним наслідком;
  • АФ «Заповіт Шевченка ТОВ «НВФ «Урожай» – 1 випадок смерті на виробництві;
  • Канівська ЦРЛ – 1 НВ не пов'язаний з виробництвом.

Серед підприємств, де ефективно діє система управління охороною праці (СУОП) – комплекс з переробки курчат-бройлерів ПрАТ «Миронівська птахофабрика». На цьому підприємстві створена служба охорони праці, функціональні обов’язки якої виконує начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки, інженер з охорони праці. Призначені посадові особи, які забезпечують вирішення конкретних питань з охорони праці відповідно до затверджених посадових інструкцій та положень.

Канівським відділенням спільно з управлінням соціального захисту населення Канівської РДА на протязі року проводилась профілактична робота:

• взято участь в опрацюванні СУОП на 40 підприємствах по актуальних питаннях охорони праці;
  • проводиться робота по вивченню позитивного досвіду роботи з охорони праці для впровадження його на підприємствах району. Впродовж року цей захід проведено на 16 підприємствах.
  • первинною організацією Асоціації спеціалістів з охорони праці міста Канева та Канівського раойну проведено 23 семінари, 2 наради і 23 «круглих столів» по різним питанням охорони праці;
  • в 2018 році взято участь на 30 підприємствах у розробленні нормативних актів з охорони праці, комплексних та профілактичних заходів;
  • взято участь у роботі 44 комісій з перевірки знань з питань охорони праці на 4 підприємствах.