Щодо комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю

Відповідно до листа Міністерства сціальної політики від 30.07.2018 № 87/0/232-18 надаємо додаткову інформацію стосовно необхідності подання особою з інвалідністю або законним представником особи(дитини) з інвалідністю, дитини віком до трьох років (включно), яка належить до групи ризику щодо отримання інвалідності (далі – отримувач), Виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (Форма № 027/о, затверджена наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110) (далі – Виписка № 027/о) з метою її направлення та зарахування на комплексну реабілітацію (абілітацію) до реабілітаційних установ державної, комунальної форм власності.

З метою реалізації статті 17 Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні“, статті 26 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (далі – Конвенція), наказу Мінсоцполітики від 09.08.2016 № 855 „Деякі питання комплексної реабілітації осіб з інвалідністю“, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 01.09.2016 за № 1209/29339 (зі змінами), Мінсоцполітики забезпечено прийняття оновленої редакції Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 26.07.2018 № 587 (далі – Порядок).

Порядком оптимізовано перелік документів для прийняття рішення щодо направлення та зарахування отримувачів на комплексну реабілітацію (абілітацію) шляхом зменшення кількості тих, що втратили актуальність, а також доповнення цього переліку документами, необхідними для організації реабілітаційного процесу, одним з яких є Виписка № 027/о.

Виписка № 027/о ( в умовах реалізації Порядку) призначена для взаємообміну інформацією амбулаторно-поліклінічних і стаціонарних закладів охорони здоров’я щодо діагнозу, перебігу захворювання, стану хворого при направленні (виписці), проведені досліджень, консультацій в інших закладах охорони здоров`я, лікування, диспансерного спостереження та рекомендацій хворому, і необхідна реабілітаційним установам при:

• роботі з дітьми віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, оскільки компенсує відсутність індивідуальної програми реабілітації і містить рекомендації щодо необхідних реабілітаційних заходів та напрямів реабілітації (абілітації);
  • наданні комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг отримувачам для доповнення інформації, що міститься в індивідуальній програмі реабілітації. Вона деталізує індивідуальні особливості стану здоров’я отримувачів
    і, таким чином, дозволяє розробляти оптимальні індивідуальні плани їх реабілітації (призначення видів реабілітаційних послуг та спостереження за процесом їх надання, врахування супутніх діагнозів, показань та протипоказань).

Нагадуємо, що пунктом 2 розділу ІV Типового положення про Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 09.08.2016, зареєстрованим у Мін’юсті 01.09.2016 за № 1209/29339, визначено вичерпний перелік медичних протипоказань, з якими отримувачі не можуть бути зараховані до реабілітаційних установ.