A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

СУБСИДІЇ: УСЕ ПО-НОВОМУ

З 1 травня 2018 року в декларації для отримання субсидії необхідно буде вказувати доходи всіх членів родини, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Мінсоцполітики змінило форму декларації для отримання субсидії

“Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами”, — йдеться у повідомленні.

Причиною змін є те, що є чимало сімей, у яких чоловік прописаний за однією адресою, а дружина та діти — за іншою.

“Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Такій сім’ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, призначалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші щомісяця він приносив саме в цю сім’ю”, — пояснюють у Мінсоцполітики.

При цьому на помешкання, де прописаний чоловік, оформляли субсидію, ВИХОДЯЧИ З КІЛЬКОСТІ осіб, які фактично проживають у ньому. Таким чином в обох випадках доходи такої людини не брали до уваги, призначаючи субсидії.

Нагадаємо, ще раніше Кабінет Міністрів України прийняв зміни в порядок надання субсидій на житлово-комунальні послуги, які мають на увазі перехід до їх монетизації.

Зокрема, з 1 травня 2018 року субсидію скасовують, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку — 200 кв. м, крім дитя­чих будинків сімейного типу і прийомних сімей.

Тепер не зможуть претендувати на державну допомогу в оплаті “комуналки” люди, що мають нове авто, велику житлову площу, кілька разів на рік їздять відпочивати за кордон або ж які не є офіційно зареєстрованими як безробітні.

Ще одна зміна — передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видавати грішми. Отже, отримувачі можуть залишити собі зекономлене завдяки ощадливому спожи­ванню.

1. ЯКІ ЩЕ ЗМІНИ Е В ПРОЦЕДУРІ ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла — лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження — підставою для призначення субсидії.

Спростили процедуру отримання субсидій і для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення.

Слід зауважити, що у декларації про доходи з’явилась нова графа — “інші доходи”. У ній громадяни повинні декларувати кошти, отримані, зокрема, від здачі в оренду квартири.

Ще один нюанс. При розрахунку розміру субсидії мешканцям сіл, які здають молоко, з 1 травня цього року у дохід зараховуватимуть лише 30% доходу від реалізації молока (раніше зараховувати 100%).

2. ХТО ПРО СУБСИДІЮ МОЖЕ ЗАБУТИ?

  • Власники великих квартир і будинків.

Якщо родина чи навіть одна людина мешкає у квартирі, площа якої перевищує 120 кв. м чи будинку — 200 кв. м, то з 1 травня 2018 року мешканці такого помешкання будуть оплачувати комунальні послуги з власної кишені.

Виняток зроблено лише для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та родин, у складі яких є троє дітей, що проживають у цьому приміщенні довше, ніж один календарний рік.

  • Власники нових транспортних засобів

Коли хтось із членів домогосподарства має у володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда), на перерахунок субсидії може не сподіватися. До уваги не беруться лише ті транспортні засоби, які люди отримали безплатно чи придбали на пільгових умовах через підрозділи соцзахисту.

  • Ті, що здійснили одноразову покупку на суму понад 50 тисяч гривень

Якщо будь-хто із членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією купив або набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму понад 50 тис. грн, про субсидію може забути.

  • Боржники

Тим, хто має заборгованість понад два місяці з оплати житлово-комунальних послуг на суму, що перевищує 340 гривень, і хоче отримувати субсидію, мусить спершу погасити борг.

3. НА ЩО СПОДІВАТИСЯ БЕЗРОБІТНИМ, ЯКІ НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ОБЛІКУ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ? 

Їм уряд запропонував на вибір два варіанти.

Перший: чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном, та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.

Другий: людям працездатного віку органи соцзахисту автоматично нарахують умовний дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів — 5286 грн (1762 грн х 3). Раніше було два.

Також потрібно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, не меншому за мінімальний, — 22% мінімальної заробітної плати (819,06 грн х 3 = 2457,18 грн).

Якщо вони не приймуть цих умов, то втратять право на субсидії.

4. ДЛЯ ПЕРЕРАХУВАННЯ СУБСИДІЇ ПОТРІБНО ЗАНОВО ПИСАТИ ЗАЯВУ І ЗАПОВНЮВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Більшості жителів України, які отримували субсидії, з 1 травня їх обрахують автоматично (якщо небуло змін у сім’ї, доходах, покупок на великі суми тощо). Однак є багато людей, котрі мусять заново писати заяву і заповнити декларацію про доходи. Це треба зробити за таких умов:

  • якщо в домогосподарстві проживають особи, котрі не мають доходів;
  • коли дохід хоч одного працюючого члена домогосподарства менший за розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн);
  • коли хоч один працездатний член домогосподарства не сплатив єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох місяців (819,06 грн х 3 = 2457,18 грн);
  • внутрішньо переміщені особи, особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою;
  • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
  • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

​5. ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ БУДУТЬ ПЛАТИТИ УСІ

З 1 травня усі громадяни, які отримують субсидію, мають плати обов’язковий платіж. У кожного сума цього платежу різна, бо залежить від сукупного доходу членів родини.

Раніше, якщо люди економно використовували газ, воду, електроенергію і вкладалися в розмір субсидії або коли на особових рахунках мешканців були переплати за отримані субсидії, то вони обов’язковий платіж могли не платити. Тепер це правило скасували.

6. ЩЕ РАЗ СКОРОЧЕНО СОЦІАЛЬНІ НОРМИ СПОЖИВАННЯ ГАЗУ ТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

З часу запровадження субсидій, норми споживання газу і електроенергії переглядають уже втретє, щоразу зменшуючи їх. У Мінсоцполітики кажуть, що наблизили ці норми до реальних потреб людей.

Якщо у 2016 році на місяць на 1 кв. м опалювальної площі в опалювальний період виділяли 5,5 кубометра газу, то з жовтня 2017 року — вже 5, а з 1 травня 2018 року — 4,5 кубометра газу.

Зменшилися і норми споживання електроенергії: спершу було 65 кВт/год., потім зменшили цю норму до 51 кВт/год., а з 1 травня 2018 року — до 30 кВт/год.

7. ПРЕМІЯ ЗА ЕКОНОМІЮ

Як і торік, якщо у домогосподарствах будуть економно використовувати газ і електроенергію, то таких осіб уряд обіцяє нагородити. Максимальний розмір виплат може бути 135 гривень за зекономлених 150кВт/год. і 695 гривень — за 100 кубометрів газу.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може простежити у платіжні або звернутися до постачальника газу чи електроенергії. На основі цих даних відділи соцзахисту нараховуватимуть премію.

8. ОСОБЛИВО ХИТРИХ БУДУТЬ КАРАТИ

Мінсоцполітики закликає громадян подавати правильні дані про склад сім’ї, доходи, покупки, нерухомість тощо. Усі внесені громадянами дані перевіряють. Якщо особа щось приховала, а при перевірці це виявили, її змусять повернути субсидію.

Таким особам спершу пропонують повернути ці суми добровільно повністю або з розтермінуванням боргу. Якщо громадянин на такий варіант не погоджується, на нього подають до суду, і вже виконавча служба зніматиме борг з пенсії чи соціальної допомоги.

9. КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА РОЗ’ЯСНЕННЯМ?

Коли запроваджують будь-які зміни, є багато нюансів, які неможливо всі описати і далеко не всі з них потрапляють під загальні правила, тому й існують винятки з правил. Тож кожна особа, яка хоче мати субсидію, а з якихось причин її їй не нараховують, може звернутися у спеціальну комісію (вона є при кожній райдержадміністрації), яка врахує життєві обставини мешканців й може дати дозвіл на призначення субсидії.

Відповіді на запитання також дадуть у відділах соціального захисту в райадміністраціях великих міст, РДА, у департаментах соціального захисту ОДА.

Жителям району консультацію можна отримати за тел. 3-60-04.

Управління соціального захисту населення  РДА

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора