У сфері торгівлі виявлено найбільше порушень з питань оформлення трудових відносин

Протягом березня 2018 року інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області здійснили 140 інспекційних відвідувань і виявили значну кількість порушень трудового законодавства. Про це йшлося на підсумковій квартальній нараді з питань легалізації трудових відносин. Найбільше порушників вимог законодавства допускають підприємства сфери роздрібної торгівлі, сфери громадського харчування та обслуговування населення. При інспекційних відвідуваннях у березні виявлено 13 роботодавців, що допустили до роботи 41 працівника без належного оформлення трудових відносин, повідомила начальник Управління Олена Лазарєва.

«Використання незадекларованої праці – грубе порушення законодавства. Неофіційне працевлаштування порушує права громадян, позбавляє їх державних гарантій і загрожує роботодавцеві значними фінансовими санкціями. Завдання фахівців Управління – здійснювати оперативний моніторинг ринку і не допустити порушень вимог законодавства», - наголосила заступник начальника Управління Марина Жаркова.

Інспектори праці Управління оперативно реагують на скарги і звернення, що надходять від працівників, права яких порушуються. Аналіз результатів проведених головними державними інспекторами у березні 2018 року перевірок дозволяє визначити, що найбільше порушень в частині укладення трудових договорів з працівниками допускають фізичні особи-підприємці.

«Інспекційні відвідування магазинів, що торгують уживаними товарами (т.зв. «секондів»), та закладів громадського харчування показали, що найману працю без трудового договору, наказу та повідомлення Державної фіскальної служби використовують 5 суб’єктів господарювання Черкащини. Лише у березні у таких ФОП виявлено 13 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин», - повідомила Марина Жаркова.

Для уникнення сплати штрафних санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника (що становить 111 тис. 690 грн), роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок, повідомляє Управління Держпраці у Черкаській області та Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації