Забезпечення учасників антитерористичної операції протезами (ортезами) виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями

Відповідно до Положення про Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 416, основним завданням Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) є реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – особи), зокрема, щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації.

Забезпечення осіб протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, передбачено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 (далі – Порядок).

Згідно з Порядком медичні показання до протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, визначаються згідно з функціональними можливостями особи, яка втратила функціональні можливості кінцівок, та на підставі переліку діагнозів відповідно до кваліфікаційних шифрів технічних та інших засобів реабілітації,  що затверджується Мінсоцполітики разом з Міністерством охорони здоров’я.

Розгляд документів щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, особа, яка втратила функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною про Фонді соціального захисту інвалідів (далі – Фонд).

Для розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями особа самостійно звертається до вітчизняного протезно-ортопедичного підприємства. Після звернення особи підприємство подає до Фонду документи, які зазначені у пункті 17 Порядку. Перелік протезно-ортопедичних підприємств, що забезпечують такими виробами розміщено на сайті Мінсоцполітики (http://www.msp.gov.ua/nevs/10513.html).