Здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 12.04.2019 № 7427/0/2-19/58 повідомляємо, що Урядом підтримана ініціатива Міністерства соціальної політики та прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 „Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу“ (далі – Порядок), яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною“, що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. Порядком визначається механізм використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу“, спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) згідно із заявницьким принципом та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів для можливості ознайомлення законних представників дітей з переліком цих установ та обрання із зазначеного переліку закладу, до якого вони можуть звернутися з питань забезпечення дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП реабілітаційними заходами. Методичні рекомендації щодо формування Фондом переліку закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі „Інвалідність“ „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу“. Заяву закладу охорони здоров’я, реабілітаційної установи слід надсилати на поштову адресу Фонду: 04050, м. Київ, вул. Глибочицька, 72; або на електрону адресу: secretarfszi@ukr.net.Також у даному розділі розміщені методичні рекомендації щодо реалізації даного Порядку (інформаційні матеріали, питання – відповіді, інфографіка тощо).